הוצאה לאור, כתיבה, השראה מסופרים גדולים
דף הבית >> הבלוג של ענת - מאמרים בכתיבה יוצרת >> כתיבה - השראה מסופרים גדולים


כתיבה, השראה מסופרים גדולים -

מאת: ענת אומנסקי 
 

לפעמים אתה הכותב,  אתה הוא האדם היחידי, שמאמין ביצירה שלך! 
ומסביבך כולם מהססים... או שאפילו  מרפים את ידיך, בדיוק כמו
שקרה לכל הסופרים שנדבר עליהם בהמשך. 

 
כן, כל הסופרים הגדולים הללו נדחו על ידי הוצאות לאור רבות, שלא האמינו ביצירות שלהם. תמצאו כאן את  ג'י פ. רולינג, שכתבה את "הארי פוטר" , את רודיארד קיפלינג שכתב היד שלו הוחזר בצרוף בקורת הורסת על שימושו בשפה האנגלית.. ועוד ועוד...  להמשך, לחצו על הסרטון לצפיה!
 
ג'ון גרישם,  פנחס שדה, ג'יימס ג'וייס,ריצארד באך, רודיארד קיפלינג, ג'יי ק. רולינג
 נכון, לא כולם פתוחים לרעיון שלכל כותב/כותבת מגיעה הזדמנות לצאת לאור!.  וגם זה נכון... שבמציאות לא כולם הופכים לרבי מכר.  אך התהליך, ההתנסות והחוויה, חשובים לא פחות מן התוצאה.  אם אתם מאמינים בעצמכם ורוצים להגשים חלום - אז תתחילו לעשות! 
 
ג'ון גרישם  חיפש מו"ל שיסכים להוציא את כתב היד שלו לאור במשך כשלוש שנים! ולא מצא... אז מה הוא עשה??? הוציא את ספרו הראשון במימון עצמי! וזה לא היה ה"רב מכר" של חייו
 פנחס שדה לא מצא מו"ל שיסכים להוציא לאור את ספרו "החיים כמשל", הוא נדחה על-ידי שלושים מו"לים! ולבסוף הוציא את הספר לאור על חשבונו!
 
 ספרו של ג'יימס ג'ויס ה"דבלינאים" נדחה על-ידי 22 מו"לים.
   כתב היד של ריצ'ארד באך "השחף" נדחה על ידי הוצאת ספרים מכובדת מאד, מהסיבה - שהעורך לא האמין שהסיפור יעניין את הקהל הרחב... לימים, כשיצא הספר לאור - הוא נמכר בכ- 10 מליון עותקים – בשנה הראשונה...
 
 בשנת 1889 החזיר כתב-עת אמריקני לרודיארד קיפלינג (לימים חתן פרס נובל לספרות) כתב-יד בצירוף הערה: "צר לי, מר קיפלינג, אבל אתה פשוט אינך יודע כיצד להשתמש בשפה האנגלית".
 כשג'יי. ק. רולינג (הארי פוטר) כתבה את הפרקים הראשונים לספרה, על מפיות נייר בבית קפה. מצבה הכלכלי היה כל כך גרוע עד כי - ידה לא היתה משגת - נייר אמיתי. כשהציגה את את ספרה הראשון לאור – נדחתה על ידי הוצאות לאור רבות מאד – שהיום מאד מאד מתחרטות על כך... אם תהיתם מדוע מופיע שמה בראשי תיבות על כריכת הספר – זה מפני שהמו"ל שלה טען ששם של אשה סופרת על הכריכה יקטין את המכירות.


בהצלחה!
ענת אומנסקי 

© כל הזכויות שמורות להוצאה לאור ליתם
 

 

Bookmark and Share