עריכה ספרותית | לקטורה, עריכה לשונית ועריכת תוכן - ליתם
עברית-Hebrew English 
דף הבית >> איך להוציא לאור ספר? >> שירותי כתיבה ועריכת ספרים >> עריכה ספרותית, לקטורה, עריכה לשונית ועריכת תוכן

לקטורה, עריכת תוכן, עריכה ספרותית ועריכה לשונית 

מהי לקטורה ומהו תפקידו של הלקטור?

לקטורה היא חוות דעת של אדם מקצועי על כתב היד.  תפקידו של הלקטור הוא לאתר פוטנציאל ספרותי או שיווקי בכתב היד שהוא קורא לצורך הוצאת הספר לאור, אלא שאצלנו, בהוצאה לאור ליתם אנחנו לא מתייחסים לפוטנציאל המסחרי של כתבי היד, אלא מחפשים איכויות חדשות וסיפורים חדשים.   כותבים רבים מוציאים היום ספרים בהוצאה עצמית ומייעדים את הספרים לקהל הספציפי שלהם . אלו יכולים להיות,  מנטורים ויועצים למיניהם, או  כאלו שכותבים סיפורי חיים או יומנים, הם יכולים להיות גם  אנשי חינוך גננות ומורות שרוצים  לכתוב עבור התלמידים שלהם או הורים  או סבים וסבתות שרוצים  להשאיר מורשת ולכתוב סיפורים לילדים ולנכדים.

לא תמיד המוציאים לאור העצמאים רוצים שהפוטנציאל המסחרי של הספר שלהם, יכריע את יכולתם להוציא את הספר או לא. הם מוכנים להוציא את הספר שלהם בהתחלה בהתחלה בכמויות קטנות, והם מדפיסים על פי הביקוש ועל פי הצורך.  יחד עם זאת, לא משנה באיזו כמות אתם רוצים להוציא את הספר שלכם לאור, הוא צריך להיות עשוי באופן מקצועי. אפילו אם אתם תוציא לאור  רק 2 עותקים! כן, כן. ממש כך. 

והיות שהספר שאתם כותבים יהיה הספר הכי חשוב על מדף הספרים שלכם ושל כל מי שיקרא אותו, וכיון שאין לדעת לאן הוא יתגלג אחרי פרסומו, חשוב מאד שכתב היד שלכם יקבל חוות דעת מקצועית, ומי יודע, אולי פעם מישהו ירצה להוציא אותו לאור בצורה מסחרית. 

חוות הדעת שתקבלו מאיתנו לא תכלול אמנם את הייתכנות המסחרית של הספר, אבל היא כן תכלול חוות דעת כללית  על  הספר.  על התוכן, על סגנון הכתיבה,  והאם הספר נכתב בהתאם לכללי הז'אנר שבו הוא רוצה להיות. 

לחוות דעת על כתב היד שלכם לחצו כאן 

מהי עריכת תוכן/ עריכה  ספרותית?

אם העלתם את יצירתכם על הכתב, אך אתם עדיין  מתלבטים בפיתוח העלילה,  או שאתם צריכים עזרה בשדרוג העלילה או  שאתם מתלבטים כיצד לפתח את הדמויות בסיפור שלכם,  אתם כנראה זקוקים לעריכת תוכן או לעריכה ספרותית.

כדי לתת לכם הצעת מחיר, עורך מטעמנו צריך לראות דוגמה של כתב היד שלכם  ואת כמות המילים של הסיפור שכבר כתבתם. הוא יקרא את כתב היד או את חלקו ויעריך את סוג השכתוב ו/או העריכה שעוד דרושים לכתב היד שלכם כדי לשדרג אותו כך  שיוכל לעמוד במבחן הקוראים.

עריכה ספרותית  היא עריכה שנעשית על הסיפור שכתבר כתבתם, כדי לשפר אותו, לדייק אותו  ולהביא אותו למיצוי מלוא הפוטנציאל שלו.

עריכת תוכן ספרותית  נוגעת בדרך כלל בתוכן של הסיפור, באיכות העלילה, בפיתוח הדמויות, בסגנון הכתיבה, בשיפור הדיאלוגים ברצף הסיפורי, בהתאמת הסיפור לז'אנר שבו הוא כתוב, בחידוד הרעיונות והמסרים, בהשמטת כל מה שחוזר על עצמו  ולא מועיל לעלילה ובהוספת פרקים או  האירועים  הנדרשים למילוי החוסרים בעלילה.  

עריכת תוכן ספרותית כשמה כן היא, היא עוסקת בתוכן הספרותי ומתערבת בו. יחד עם זאת, עריכה שכזו צריכה להעשות ברגישות גדולה כדי שהסופר יעמוד מאחורי כל מילה בספר גם לאחר עריכתו. את זה אנחנו יודעים לעשות מצויין !

כשמישהו מחליט לתת את הספר שלו לעריכת תוכן ספרותית, הוא יוצא למסע. וככל שהדבר תלוי בנו, בהוצאה לאור ליתם, אנחנו הופכים את המסע הזה למסע חוויתי ומרתק. 

אנחנו דואגים שכתב היד שלכם יגיע לקו הגמר מחודד, משודרג  ואיכותי ביותר.


לקבלת הצעת מחיר לעריכת תוכן מלאו את פרטי הטופס :

Go Back  Print  Send Page