ספרי ילדים לגני ילדים | ספרים המותאמים לגני ילדים - ליתם הוצאה לאור
עברית-Hebrew English 
דף הבית >> ספרי ילדים לגני ילדים, ראשית קריאה וכתות א-ד >> תפקידם של ספרי הילדים וחשיבותם להתפתחותם של הילדים >> ספרי ילדים לילדי הגן

ספרי ילדים לילדי הגן 

​מאת: ענת אומנסקי 
 

להעשיר את אוצר המילים

סיפורים לילדי הגן  שכתובים בחרוזים למשל יעשירו מאד את אוצר המילים של הילדים.  ילד שיש לו אוצר מילים גדול יצליח תמיד לבטא את עצמו טוב יותר ולהסביר במדוייק יותר מה הוא צריך, מה כואב לו או מה הוא רוצה.  ילדים בעלי אוצר מילים רחב גם יבינו את חבריהם טוב יותר ובכלל יבינו טוב יותר את הסביבה שלהם.

 
להעמיק את המודעות של הילדים כלפי עצמם 

מטרתם של גיבורי הסיפורים בספרי ילדים היא לגרום לילדים להזדהות איתם, עם הבעיות שהם נתקלים בהן עם הפתרונות שהם מוצאים, עם האתגרים שעליהם להתמודד איתם ועוד.  סיפורי הילדים גורמים לילדים להעמיק את עולם המחשבה שלהם. הם מעלים בפניהם רעיונות חדשים וכיון שהילדים מזדהים עם הדמויות הם מעמיקים את המודעות של הילדים כלפי עצמם. 

שנות הגן  הן השנים הראשונות שמעצבות את עולמם של הילדים. 

בגן הילדים נחשפים הילדים לעולם, לילדים אחרים, לחברויות חדשות ובגן הילדים הם גם מתחילים ללמוד. אם תשאלו אותי, אפשר ללמד ילדים קטנים כמעט כל דבר באמצעות סיפור.  טוב, לא רק ילדים קטנים, גם מבוגרים, אבל זה כבר נושא למאמר אחר.. "אז מה יכולים לתרום ספרי הילדים לילדי הגן ?" אתם שואלים ובצדק רב.  הרבה מאד.. בואו נתחיל.

 
לעורר את דמיונם של הילדים

סיפורי הילדים מלאים ביצורים מופלאים, ארצות דמיוניות  ודמויות שמתקיימות רק בתוך הסיפורים. בעזרת סיפורים לא מציאותיים הילדים לומדים שמותר להעז, לחלום, לדמיין ולהמציא – ולא. אין לסיפורים האלו ולתועלת הזו שום תחליף!!!
 
להקנות לילדים ידע
סיפורים לילדי גן גם מעשירים את עולמם של הילדים בידע. אפשר ללמד את הילדים הקטנים כמעט כל דבר בעזרת סיפור טוב.  סיפור מרתק  יגרום לילדי הגן ללמוד הרבה יותר טוב ממערך שיעור יבש ומשעמם. סיפורים לילדי הגן יכולים להפגיש את הילדים עם דמויות מהעבר, אירועים מהעבר, עם מדינות רחוקות, נושאים הקשורים לטבע, לבני אדם. סיפורים לילדי הגן יכולים ללמד אותם אתיקה, מוסר איך להתמודד נכון יותר עם מצבים בסביבה ולהראות להם כיצד דמויות אחרות, בסיפורים מתמודדות עם בעיות כמו שלהם.
 
לעורר את הרגשות
סיפורים  טובים לילדי הגן יצליחו לעורר בילדים רגשות.  לדוגמה, להיות אמפטיים כלפי הזולת, להכנס לעורה של דמות שהם יכולים להזדהות אתה או להבין אותה בסיפור ואחר כך גם במציאות, ולהבין טוב יותר את מקומם בועלם. סיפורים לילדי הגן יכולים להלהיב את הילדים, לגרום להם לצחוק או להרגיש הזדהות ולענג אותם בסוגים שונים של חוויות. ספרי ילדים לילדי הגן יכולים להראות לילדים שלא רק הם חווים בעיות, גם הדמויות בסיפורים חוות בעיות ומתמודדות איתן ועל ידי כך הסיפורים מקלים על מצוקות דומות של הילדים.


יש לכם ילדים בגן?  הקריאו להם סיפורים מספרי ילדים טובים!

​ענת אומנסקי 

מעוניינים לכתוב ספר ילדים בעצמכם?
אני מזמינה אתכם לקבל פרטים על הקורס המלא שלי לסודות ויסודות הכתיבה לילדים:

Go Back  Print  Send Page