ליווי אישי לכתיבת ספר בישול | הוצאת ספר בישול לאור - ליתם
עברית-Hebrew English 

ליווי אישי לכותבים, איך לכתוב ספרי בישול וספרי הדרכה

דף הבית >> ליווי אישי לכותבים >> ליווי אישי לכותבים, איך לכתוב ספרי בישול וספרי הדרכה

דוגמאות להוצאה לאור של ספרי בישול ואלבומים 


ספרי בישול:  המטבח השומרוני הטוב /סופי צדקה

"המטבח השומרוני הטוב" הוא הזדמנות נדירה לבקר במטבח של עדה מיוחדת במינה: השומרונים. "המטבח השומרוני הטוב" הוא ספר בישול המאגד עשרות תבשילים מיוחדים של העדה, מאכלים שונים המשלבים מזרח ומערב ממטבחה של פנינה צדקה, שיצרה ספר זה עם בני משפחתה, ולצדם – סיפורים אישיים וסיפורי פולקלור.

"הספר נולד לאחר ששלושת הבנים למשפחת צדקה – גדי, עופר וטל – נישאו לנשים יהודיות, בשונה מהמקובל בעדה. ולא סתם יהודיות, אומרת פנינה צדקה, "אלא אשכנזיות מהקיבוץ, שגדלו על טהרת המטבח המשותף….".

הבנים התגעגעו לאוכל של אמא, הכלות הטריות רצו ללמוד, פנינה מצאה עצמה מכתיבה מתכונים בטלפון, ואחר כך נוסעת ומלמדת צעד אחר צעד. כשהבינה כי מדובר בסטארט-אפ קטן, החלה להעלות המתכונים על הכתב. אט אט התגייסה המשפחה כולה לסייע בהכנת הספר. הכלות צילמו, הבנים הקימו הוצאה, הילדים צולמו, הסיפורים נאספו. התוצאה מאפשרת הצצה נדירה אל המטבח השומרוני, על מגוון מאכליו הטעימים.

פנינה צדקה, בת העדה השומרונית, היא מוותיקות מערכת החינוך בעיר חולון, ויקירת העיר לשנת 2004. אביה, יפת צדקה, הוא ראש העדה השומרונית בישראל. אמה, מרים צדקה, היתה היהודיה הראשונה שנישאה לבן העדה השומרונית.
פנינה אוהבת לבשל, ונחשבת לבשלנית מעולה בעדה. כבת לאם יהודיה יוצאת אודסה שברוסיה ולשומרוני שגדל שבשכם, מצטיין מטבחה בשילובים יוצאי דופן של מזרח ומערב, כולם טעימים באופן מיוחד.

ומה בספר? בפרקי המתכונים סלטים, ירקות כבושים, פול יבש, מוצרי חלב, מרקים, לביבות, תבשילי אורז, ממולאים, מאכלי בשר, מאפים, מתוקים, ומשקאות.
במרקים, נסו מרק ארטישוק או מרקי עדשים למיניהם. גם פריקה – מרק חיטה ירוקה גרוסה נראה מעניין.
מנזאלה – אורז עם חצילים ועוף, עוף ממולא, נק'וע – קומפוט משמשים ורימונים – אלה רק אחדים מהמתכונים מגרי התיאבון והרצון להכינם בספר אלבומי זה.

רוצים  להוציא לאור ספר בישול או ספר הדרכה?  

מלאו את הפרטים בטופס  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  

ספרי בישול:  "מהפך במטבח" (של "שירותי בריאות כללית") 
מאת: דורית לוין ועדינה בכר, דיאטניות קליניות


מטרתו של ספר זה היא  לחשוף אתכם הקוראים, למגוון מתכונים עשירים בטעם ובערכים תזונתיים. זהו מסע משופע בעצות לקנייה נבונה, העובר דרך המלצות לאחסון נכון של המזונות השונים, עקרונות לבישול בריא, הנחיות לבחירת הכלים ועוד. המתכונים ערוכים על פי קבוצות המזון וכוללים פירוט קלוריות ורכיבים תזונתיים בכל מתכון. בספר זה תמצאו שפע מתכונים מהירים שאינם דורשים כמעט השקעה, "טיפיםלאכילה ובישול מומלצים ומידע הלקוח ממחקרים ראו סעיפי "הידעת?". ולקינוח, פינת הילדים ובה מתכונים בריאים המותאמים לילדים וטיפים להקניית הרגלי אכילה נכונים
 
רוצים  להוציא לאור ספר בישול או ספר הדרכה?  
לקבל מידע נוסף אודות עריכת ספר מתכונים?

מלאו את הפרטים בטופס  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  


​המדריך השלם לאמנות הפרחים/ ג'ינה אטינג

שנים של ניסיון ועבודה מאומצת קדמו לכתיבת ספר זה, היחיד מסוגו בשפה העברית, אשר פותח צוהר למידע עיוני ומעשי רב.  "המדריך לאומנות הפרחים" כולל סודות מקצועיים ושיטות יעילות רבות בתחום עיצוב ושזירת פרחים.  הספר מיועד למתחילים המעוניינים ללמוד את הבסיס, כמו גם למקצוענים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בטכניקות חדשות ומיוחדות.  ג'ינה אטינג היא מהמורות הבכירות בישראל לעיצוב ות פרחים.  כמעצבת, נטלה חלק בתערוכות פרחים רבות ומגוונות בארץ ובחו"ל.  היא השתתפה מספר פעמים בתחרות הבינלואמית לשוזרי פרחים בצ'לסי שבאנגליה.  בשנות ה-80 הייתה ממקימי עמותת שוזרי הפרחים בישראל.  ג'נה היא בוחנת ושופטת על של ההתאחדות הבריטית לשזירת פרחים ומונתה לחברת - כבוד מטעמם. לאורך שנים היא מלמדת שזירת פרחים במסגרות שונות.  ספר זה מוקדש לכל אוהבי הפרחים באשר הם
 
רוצים  להוציא לאור ספר בישול או ספר הדרכה ?
 

"קצת מזה וקצת מזה" עם לאה גלובוס"כשהתחלתי לכתוב את ספר הבישולים שלי לא שיערתי שאסיים את כתיבתו לאחר כשלוש שנים.  היה לי מאד קשה לפרק את התבשילים ואת הסלטים למתכונים מדויקים.  איך אפשר להפוך משהו שיוצא מהלב עם המון חום ואהבה למשה קר ומדוקי, כי כך נראה מתכון על נייר?!
אוכל זה לא רק אוכל.  אוכל הינו מאגר נפלא של זיכרונות, וכל זו דרך להביע אהבה לזולת.  כשאנו מבשלים ומגישים את התבשילים לשולחן, אנו גם מגישים חום, ליטוף, חיבו ואהבה.  כשאנו מארחים בביתנו, יורם בעלי ואני אוהבים להיות שרות ה"קטרינג".  אין לנו כיף לאחר אם לא אנחנו בעצמנו מבשלים ומגישים.  בכל סוף שבוע, הבית מתמלא בבליל של ריחות מגרים העולים מהסירים ומתפשטים בכל הבית, מתמזגים עם בני המשפחה, החברים והאורחים ומפיצים אהבה רבה. אין דבר נפלא מזה.
דרך הבישול והאירוח אצלנו בבית, אנשים רבים מכירים זה את זה וחברויות חדשות נוצרות מעל הצלחות המלאות במגוון סלטים ובתבשילים מהבילים.  נסו גם אתם לפסוע בדרכי "קצת מזה וקצת מזה"  אני בטוחה שתגלו שזוהי דרך נפלאה להעניק ולהביע אהבה ואל תשכחו כמבון גם ליהנות מכל רגע..."  
שלכם, לאה גלובוס

 

רוצים  להוציא לאור ספר בישול או ספר הדרכה ?  


איריס מוסיוף/ Desgin By Touch


 
ספר זה עוסק בכל האלמנטים שיוצרים אוירה נעימה ומרגשת למסובים בשולחן: מוסיקת רקע, דקורציה מתאימה,
בחירת המפה הנכונה, גובה הפרחים, עוצמת התאורה ו/או שימוש בנרות, מערכת הכלים וסידור השולחן,
אביזרים דקורטיביים וסידור מזנונים בכל מיני סגנונות.
ספר זה עוסק בכל האלמנטים שיוצרים אוירה נעימה ובאירועים.  איך לתכנן ולעצב  כל אירוע. 
על מה צריך לשים לב, איך למצוא רעיונות מקוריים ועוד.
בספר זה תוכלו ללמוד "צעד אחד צעד" כיצד מקפלים מפיות בצורה מיוחדת,כמו כן תמצאו מגוון רחב של קיפולים קלים, מהירים ומפתיעים. בעלות זולה, בטכניקה קלה ובדרך פשוטה, תוכלו לעצב קיפולים מעניינים ולהתאימם לאופיו של האירוע.
 

רוצים  להוציא לאור ספר בישול או ספר הדרכה ?  
מלאו את הפרטים בטופס
 ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515


Go Back  Print  Send Page