ליווי אישי לכותבים איך לכתוב פרוזה וספרות כללית - ליתם הוצאה לאור
עברית-Hebrew English 

ליווי אישי לכותבים, איך לכתוב פרוזה, נובלה רומן או סיפורים קצרים

דף הבית >> ליווי אישי לכותבים >> ליווי אישי לכותבים, איך לכתוב פרוזה, נובלה רומן או סיפורים קצרים

רוצים להוציא לאור ספר?  הגעתם למקום הנכון! 

כתבתם פרוזה? ספר זכרונות? רומן? אולי רומן היסטורי? נובלה או סיפורים קצרים? 

אנחנו נלווה אתכם בכל התהליך, משלב הכתיבה ועד להדפסת הספר. אם אתם זקוקים רק לשירות חלקי נשמח ללוות אתכם בכל שלב שתזדקקו לו בנפרד. 

אם כתבתם ספר, או שאתם בתהליך של כתיבת ספר ואתם זקוקים לליווי,

אם אתם זקוקים לייעוץ ולעוד שירותים כגון: 
עריכה ספרותית ועריכת תוכן 
עריכה לשונית,
עימוד הספר, 
עיצוב הספר,
עיצוב הכריכה
הדפסה והספר 
ועוד......

נשמח מאד לעזור לכם.   מלאו את הטופס  בהמשך
ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי עם הצעה ועם פתרונות שיעזרו לכם 
לקדם את הוצאתו לאור של ספרכם.  

 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  


 המשיכו לגלול את העמוד ותוכלו לקרוא על ספרים 
שאת הכותבים שלהם ליווינו בכל השלבים השונים של תהליך הוצאת הספר לאור. 
 
 


בסוף  ראיתי את פורטיס/אהוד בן-פורת  

יצירה מושקעת, מרתקת ומיוחדת שזכיתי ללוות
"בסוף ראיתי את פורטיס"  מבחר מאמרי תרבות ובעיקר מוזיקה
המקובצים בספרו השלישי של אהוד בן-פורת בנוסף, לספרי השירה שלו "הצגת החיים" ו"כשהירח הוא כמו יהודי נודד".
הרבה לפני עידן הויקיפדיה, אהוד אהב לסכם ערכים מאנציקלופדיות ובבגרותו נחבא בין הספרים. בספר זה הוא מציג את אהבתו הגדולה לתרבות על כל גווניה. כתיבה, שעסק בה (ללא מטרות רווח) במשך שני העשורים האחרונים. אהוד כותב על האמנים ועל המוזיקה והוא לא סתם כותב, הוא כותב מכל הלב, מהאוזניים הרגישות שלו  ומתוך נשמתו היתרה.
בספר זה תמצאו ממיטב המאמרים והביקורות, שאהוד כתב במקומות שונים בעיקר באינטרנט ובאתרו, שנקרא אב"פ (ראשי התיבות של השם המלא שלו). יש לו קהל של קוראים ומאזינים, שאוהבים אותו  ועוקבים  אחרי כל מילה, שהוא אומר או כותב. הם יודעים, שאהוד בוודאי יגלה להם עוד משהו, שהם היו רוצים לדעת, עוד פרטים שנשכחו או אינפורמציה חשובה, שכדאי להבין.
אהוד יודע לפרגן לאמנים וליצירות, שהוא אוהב כמו שרק הוא יודע לפרגן ולהעריץ, העניין ניכר מאוד בכתיבתו העשירה והמעשירה. כשאהוד מעריץ אמן, הוא לא סתם מעריץ אותו. הוא רוכש את האלבומים, את הדיסקים ואת הספרים של אותו אמן ומשתדל ללמוד כל מה שאפשר. הוא מנתח את היצירות וצובר ידע עצום ורב, שאותו הוא טורח לתעד למען קוראיו. אהוד בנאי אמר עליו, שהוא עשה לו את הראיון הטוב והמעמיק ביותר שאי פעם מישהו עשה לכבודו, אהוד מקדיש לו פרק  מיוחד בספר זה  “כשאהוד פגש את אהוד”.
אהוד בן-פורת הוא המעריץ האולטימטיבי, שכל אמן, מוזיקאי או סופר משתוקק שיהיה לו. הוא מאזין, שכל שדרן רדיו חולם עליו. הוא תמיד מגיב, כל הזמן מפרגן, מעלה על הכתב, שואל, יוצר קשר אישי וגורם לאמנים לשמוח, שיש מי שמאזין להם בקשב רב ומעריך את עבודתם. 
טיול קצר בין הפרקים ייקח אתכם למשעולי המוזיקה המשובחת, שאהוד אוהב לאהוב. בין ג’וני קש, לברסאנס ולמאיר אריאל, משם היישר ליענקל’ה רוטבליט, לאהוד בנאי ולשולי רנד ואם כל זה לא מספיק מעורבב ומתובל, תוכלו לדלג בין בוב דילן והארי סמית, לעשות אתנחתא עם יוסי בנאי, להשתולל עם רמי פורטיס (אחד האמנים, שאהוד מעריץ במיוחד ושגם לו הקדיש פרק שלם בספר) ולקנח בריצ'ארד קליידרמן.
אלו כמובן רק חלק קטן  ממבחר האמנים, שאהוד בחר לספר לכם עליהם בספר באמצעות החוויות שצבר בהופעות ובאמצעות המפגשים, שבהם נפגש באופן אישי עם האמנים עצמם.
עוד מעט ממש... תוכלו להכין לעצמכם כוס קפה טוב, או כוס יין משובח, להשקיט את כל הרעשים מסביב, להתחיל לקרוא ולצאת למסע תרבותי מרתק מאין כמוהו, שיגרום לכם ודאי להנאה מרובה.


זעקת שבר /מרים מאור סגל 

רבקה, לבית טרבס, נולדה באושר ועושר באיסטנבול של תחילת המאה העשרים ונפטרה בשנת 1974, לאחר תלאות רבות בטירת הכרמל. זעקת שבר, הוא סיפור הזעקה שפרצה מתוך גרונה לאחר מות אמה. זעקת שבר שהתעצמה בתוך קרביה של רבקה כשנפטר אביה לאחר שנה והוסיפה ואחזה בעצמותיה במשברים הרבים שפקדו את חייה והותירו בה צלקות עמוקות.

"תודות רבות לעורך הלשוני מר רפפורט על יכולותיו המקצועיות הבלתי נלאות. 
תודות  רבות לעורכת והמעצבת הגפרית הנפלאה שלי, ענת אומנסקי, אשר האמינה ביכולותיי ולוותה אותי ללא לאות לאורך כל הדרך"
מרים מאור סגל 
 

בין המינגווי לישו/ שמעון זיו - אברג'יל 

ארנסט המינגווי נולד למשפחה בעלת היסטוריה משיחית ארוכה. בצעירותו ניהל את חייו כאדם מאמין אולם בבגרותו חי כמי שלכאורה אינו מאמין עוד. הנובלה "הזקן והים" שכתב בשנת 1952 היא אולי היצירה הבולטת והעל-זמנית ביותר שלו. היא זכתה להצלחה וביססה את מעמדו כאחד מגדולי הסופרים בכל הזמנים. בין המבקרים קיימת הסכמה כללית ש"הזקן והים" אינו סיפור הרפתקאות בלבד וכי הוא אוצר בתוכו משמעויות רבות שאינן נראות לעין במבט ראשון. בין המינגווי לישו עוסק בחשיפת מקורות ההשראה הנסתרים ל"הזקן והים".


​לא על התנוחות לבדן - מחשבות על יוגה מאת:  יהודית שכטר 

"טלפון נייד ששובק חיים, גשם פתע, רכיבה על אופניים בברלין, חתולה שהולכת לאיבוד... את כל אלה ועוד תפגשו בדפי הספר.  כל סיפור חיים הופך להזדמנות להביט בו, לרוב בדיעבד, דרך משקפי היוגה.  ספר ביכורים זה עוסק בחקירת האירועים המזדמניים אלינו ביום יום ובהתבוננות על עקרונות אימון היוגה ממבט התנסותי.  בדומה לכלי הולכה חלול ושקוף, אני מעבירה את התובנות הלאה אל הקורא.   הרעינות נולדו מן ההערות שעלו תוך כדי אימון ועשייה.  יש בספר הזמנה מרומזת לקורא לפתח תובנות אישיות משלו וכמובן להיות חלק ממשפחת היוגה הענפה והמגוונת.  

נמסטה, יהודית שכטר". 

יהודית שכטר עוסקת ביוגה זה כשני עשורים ומשלבת בשיעורים את כישוריה כקלינאית תקשורת וכמנחת קבוצות.  היא מאמינה בכל ליבה ביכולתו של האדם להתפתח, לצמוח ולהיטיב עם הסובב.  "רוצה לחשוב על עצמי כיצור פוסע בדרכים העשירות שהחיים מציעים לי וחוקרת את המסע, ללא שיפוט וללא ביקורת"  יהודית שכטר. 

 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

דבש תמרים

אריה אליאס, יליד  בגדאד, אמן רב-תחומי בנשמתו, מגולל בספרו חוויות ילדות העוברות דרך זוויות עינו האופטימית ומתובלות בקורטוב הומור.  בגדאד של אריה אליאס היא כפות התמרים של המזרח, טעם המעמול והקובה נימוח בפה כמו המשפטים שנבחרו בקפידה.  אריה אליאס - בוגר האקדמיה לתיאטרון בעיראק ובעל תואר ראשון בתיאטרון בצרפת - הביע את חותם משחקו השנון והמקורי על בימות שונות בתיאטראות ובסרטי קולנוע בארץ ובחו"ל.  ככותב, מפליג אתנו אריה על נהרות הפרת והחידקל, מטייל עמנו בתוך סמטאותיה הצרות והצבעוניות של בגדאד, אינו פוסח על הפרטים הקטנים וכמו מציג לפנינו מבחר תמונות בעלות רגישות של פילם בשחור לבן ובניחוח קולנוע צרפתי.  אמנותו של אריה אליאס  מצויה בכל רמ"ח איבריו, ואם אפשר לנגוס בתפוח אדום נוטף דבש תמרים, אז במתיקות הזאת גם המילים יוצרות סיפור. ( שלומי חסקי )

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

 

במבט חודר, תוך כדי יציאה אל מסע מרתק  בתוככי עצמה ונשמתה, מתארת המחברה נתניה בר שלום, בשפה בהירה וקולחת אירועים מתוך חייה:  "עברתי דרך התחתית ונפלתי לבורות רבים עד שלמדתי את החשוב מכל..."

"בנוסף,  למדתי גם לנקות את האשמה מעצמי ומאחרים.  למדתי שהכל מתחיל מבפנים ואני בלבד, היא האחראית לחיי ולגורלי.  כשאני כנה עם עצמי אני מגלה שגם את הטוב וגם את הרע זימנתי לעצמי כדי ללמוד ולהכיר מי אני".   סיפורים קצרים, חוברים יחד לפאזל מרתק של חיים, על ילדה המחפשת אהבה, שקרים קטנים, בגידות, חברות אמיתית, הורים, בעלים, בנות, נכדים, חתולים...והרבה הרבה תובנות לחיים. "...כשהייתי 
קטנה לא ידעתי שאני בוחרת את מקומי בחיים.  כמו גם בתמונה, היום אני יודעת, שכשליבי   סגור ונעול - גם הלבבות מסביבי ננעלים וכשאני פותחת את ליבי לרווחה, הלבבות מסביבי נפתחים.... וזה כל הסיפור..."  ספר מעורר השראה, אהבה וריפוי. 

 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

 

"אהה", חייכתי חיוך כדי שהמטפלות תפסקנה להסתכל עלי כאילו יש צורך לקרוא לשירותי הרווחה, "זה היה בטעות, כי לא עקבת אחרי".  מאיה אמרה "בסדר" והסבירה לכולם מה בדיוק קרה והאוירה נרגעה, כשבאנו לצאת מהגן, נפנפו מאיה ונועה לשלום לכל הילדים והמטפלות, ונועה הכריזה:  "אנחנו נוסעים עכשיו הביתה במכונית החדשה שאבא עשה שם בבוקר פוק מסריח!".  חודש לא הראיתי את הפרצוף שלי בגן, אבל אני לא שוכח ומחכה ליום  שהן תהיינה בנות טיפש-עשרה ויבואו אליהן הביתה חברים.  יש לי כמה סיפורים ותמונות מעניינות, הנקמה תהיה מושלמת!

ניר כץ:  נולד, גדל, שתה, אכל, למד, השכיל, הובל , הוביל, סיים , התחיל, חישב, חשב, שמח, בכה, התלונן, התחתן, ילד ילדים, חסך , עבד, עובד עד עכשיו...מקטר, בוחר, כותב ואוהב...רואה את העולם - ממש, אבל ממש כמו שהוא...(באמת?!) 
אופטימי, פסימי - וביעקר עגול!
אם גם אתם תעלו חיוך, כשתעלעלו בין דפי הספר, 
ידע ניר שהמשימה בוצעה! וחייכת לרעך בכל יום ויום...
ספר שהוא גם מתנה נהדרת - לכל הקרובים לליבכם.
 

 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

 

 אחרי הספר הקודם, "סיפור שלא נגמר"  שוב חוברים יחד אבישי ודרורה בן צבי, הוא במסה פילוסופית חובקת עולם, החל בלשון וכלה בציונות, היא במממרים המצטרפים לפסיכולוגיה התפתחותית מנקודת מבט פילוסופית.  כתב היד האחרון של אבישי בן צבי ז"ל , איש רוח וסופר, ופירושים ל כתב יד זה ועל הפסיכולוגיה המקובלת, כפי שהיא באה לידי ביטוי בתורותיהם של אבות הפסיכוואנליזה, מצטרפים למסכת אחת בחיפוש אחר משמעות חדשה:  לשונית, חברתית ורוחנית.  "וידויים מקומיים" הוא ספר עיוני - פילוסופי ופסיכולוגי - שהפסיכולוגיה שלו היא פילוסופית.  וידויים פסיכולוגיים מעטרים אותו כסיפור מסגרת:  וידויים בעלי נופך אוטוביוגרפי, רוחנייים ואישיים כדרך גדולי עולם, שמאזכרים את "וידויים" של אוגסטינוס, רוסו והיינה - אך קשורים ברוב ענווה למקמותנו.

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן


 "...בוקר עולה על בתי העיר.  מדוע אינני קמה עדיין?  לא, איני רוצה להמשיך ולהתכרבל בשמיכה עוד קצת.  אני פשוט ממתינה לעוזר שלי.  הרי יום ארוך לפנינו:  

שיקים אותי ממיטתי ויבילני לחדר האמבטיה. 
שיסייע לי לשטוף את פניי. 
שיושיב אות על אסלת בית השימוש. 
שירחץ אותי בתם עשיית צרכיי. 
שינגב עותי בעדינות.
שילביש אותי .
שיובילני לשולחן ויגיש לפי את ארוחת הבוקר..."
כך מתחיל עוד יום שגרתי בחייה של חוה לנדאו, מחברת הספר כושלות רגליי.  חוה סובלת משיתוק מוחין ובלת מאה אחוזי נכות.  אך חרף זאת עשתה במהלך חייה את שרבים מהאנשים הבריאים אף לא חלמו לעשות.  למשל להיות בין מקימי ארגון איל"ן, לשמש במשך כארבעים שנים פסיכולוגית קלינית ובעיקר להילחם מלחמת התשה יומיומית על הזכות לראות שמיים כחולים מבעד לאינספור עננים שחורים.  בספר אישי וחושפני זה פותחת המחברת - שעל פי דמותה וייעוצה נכתב רב המכר אני אתגבר,מאת דבורה עומר - צוהר לעולמם המורכב של 'השונה' 'האחר' וה'חריג' , עולמם של המרותקים לכיס הגלגלים. סיפו של חוה לנדאו  אינו קל לעיכול, אך לצולחים אותו מףובטחת התבוננות אחרת, מרתקת, רגישה ועמוקה יותר על האנשים הרבים 'היושבים' בקרבנו. (שלומי חסקי ) 
 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515


למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן
 

חמש עשרה שנות עבודה מרתקות בחינוך והוראה הביאו לכתיבת ספר זה.  כאן תוכלו למצוא סיפורים המבוססים על אירועים אמיתיים וקישורים רבים להיבטים השונים בעבודת המחנך:  רעיונות, נסיון חיים והרבה הרבה טיפים לדרך.  מערכות יחסים מחנך-תלמיד, מחנך-כיתה ומחנך-הורה נדונות בהרחבה.  נושאים כגון העשייה היומיומית לאורך כל שנת הלימודים החל מהכנות הנעשות עוד בחופש הגדול לקראת שנת הלימודים, דרך ניהול חיי כיתה, טיול שנתי ועד לפרידה מתלמידי י"ב נדונים בפירוט רב.  פרק שלם מוקדש להיבטים מקצועיים בעבודת המחנך שאינם קשורים באופן ישיר לתלמידים או להורים.  הספר כתוב בשתי שפות:  שפת הטיפים שהיא שפה פורמלית ושפת הסיפורים שהיא שפה ציורית וחמה.  הסיפורים האישיים, מבליטים את מורכבות מקצוע ההוראה.  כמעט בכל הסיפורים, בוחנת הכותבת סיטואציה בהיותה תלמידה וסיטואציה דומה ו/או מקבילה בהיותה מורה.  לעתים, הסיפורים משעשעים, לעתים קשים, אבל תמיד נוגעים ללב.  ספר זה מומלץ לכל העוסקים במלאכת הקודש - מלאכת החינוך החל במנהלי בתי ספר, מחנכים, מורים והורים המהלכים יום יום, במסע הארוך, בשבילי החינוך. 

ליאורה נוטוב, בוגרת למדעים במתמטיקה שימושית בטכניון, בעלת תואר מג'יסטר להוראת הטכנולוגיה והמדעים  בטכניון ובעלת תעודת הוראה במתמטיקה, טכניון.  מורה עם ותק של 15 שנים הכולל הוראה בחטיבת ביניים, חטיבה עליונה, השתלמויות למורים ומכינה קדם אקדמית.  בין השנים 1995-1997 הייתה שותפה בצוות הפרוייקט "מחר 98" פרוייקט חלוץ באצבע הגליל.  כיום, משמשת ליאורה כמורה ומחנכת בבית הספר "גליל מערבי". 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515


למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

 

האם ניתן לשלוט בגורל?

האם אפשרי לחיות חיים ללא מחלות וללא סבל?
לשם מה באנו לעולם הזה?
מדוע אנחנו מקימים משפחה?
מיהו אלוהים? ומהי מהותו של השם הקדוש?
והתורה מהי?  מציאות או דמיון?
שאלות, תשובות, סודות ופתרונות...

בספר הזה מגלה המחבר סודות רבים... שעד היום היו המלומדים נוהגים להסתיר... הספר מתאר את "אחרית הימים"  בה אנו חיים, מאפשר לשאול שאלות, מציע פתרונות ומעמיד את התורה על אמיתותה, שבשנת ה-6000 שנה לבריאה, תחזור הבריאה לקדמותה.

 הספר מוביל את הקוראים, צעד אחר צעד, למקומות שבחלקם הייתם ובחלקם עוד תצטרכו להיות, ופותח נתיב חדש לחיים בם ניתן לצעוד בביטחון מלא אל האושר, אל השלווה אל הבריאות ואל חיי הנצח.  ספר זה הוא אחד מתוך מליוני הספרים שקיימים ביקום וכולם - בתוכו.  הוא מראה ומפרש את כוחו של ספר "הזוהר" ואת כוחותיו של רבי שמעון בר יוחאי, שעל פי טענת המחבר - הפך למורהו.

"כל מה שלמדתי", אומר המחבר, "אני רוצה להפוך לידע וכלים מעשיים, של כל מי שירצה ללמוד".

 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

 

הסטטיסטיקה קובעת כי מספר מקרי הגירושין עולה מידי שנה.  הספר נכתב על ידי אשה גרושה, מתוך סולידריות נשית, עבור מתגרשות.  הספר מספק מידע חיוני, עידוד וחזוק לנשים, הנמצאות ברגעים הקשים בחייהן.  ניתן לחסוך הרבה כאב, סבל וממון, כשמבינים במדויק את התהליך והמצבים השונים לאורך הדרך ופועלים בהתאם.  יש חיים אחרי הבעל לשעבר, גם אם אינך בת 20! 

רוצים  להוציא לאור ספר?  מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית עמוד זה  ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.  
או טלפנו:  09-8989198, 0547650515

למשלוח כתב יד לחוות דעת:  לחצו כאן

Go Back  Print  Send Page