הוצאה לאור ליתם - המדריך השלם להוצאה לאור - איך להוציא לאור ספר - כל התהליך
עברית-Hebrew English 

המדריך השלם להוצאה לאור 

איך להוציא לאור ספר - כל התהליך 
(כל הזכויות שמורות להוצאה לאור ליתם) 
 

תהליך הוצאה לאור של ספר הוא תהליך מורכב, אך לא מסובך מדי.  כדאי מאד לעבור על כל השלבים לפי סדר, על מנת לקבל תוצאה איכותית אחרי הכל, הספר יעמוד על המדף במשך שנים רבות וראוי שיצא בצורה איכותית והמכובדת ביותר. 
 
תהליך כתיבת הספר:  לא משנה אם אתם מוציאים עותק אחד או 100 עותקים או 1000 עותקים כל ספר צריך לעבור את תהליך תשעת  השלבים על מנת שיצא בצורה המקצועית ביותר. 
 
 

תהליך כתיבת ספר:1.  עריכת טקסטים 
כתבתם ספר.  עכשיו יש בידכם כתב יד.   קראתם אותו ואתם מאד שמחים בתוצאה.   עכשיו הגיע  הזמן להעביר את כתב היד לעורך שיחליט לאיזה סוג של עריכה הספר שלכם זקוק.  

עריכת תכנים 

אם העלתם את יצירתכם על הכתב, אםך אתם עדיין מתלבטים בפיתוח העלילה, יצירת הדמויות, הסגנון,  התכנים, נקודות שיא  וכד'... אתם כנראה זקוקים לעריכת תוכן.  לצורך כך,  עליכם לבחור עורך תוכן בעל נסיון, עורך טוב שיקרא את כתב היד שלכם ויעריך את סוג השכתוב ו/או העריכה שדרושים לטקסט שכתבתם.  עורך מקצועי ומשופשף ידע לשדרג את כתב היד שלכם - בהתאם למטרות הספר ולקהל המטרה שעבורו נכתב, כך שיוכל לעמוד במבחן הקוראים. 
לקבלת הצעת מחיר לעריכת תוכן לחצו כאן. 

עריכת סגנון 
כותבים רבים, בעיקר אלו הכותבים לילדים, אוהבים להשתמש בחרוזים.  לא תמיד החריזה מושלמת ופעמים רבות היא לוקה בחסר ואף גורעת מאיכותו של הסיפור ו/או כתב היד.   עורך טוב יעבור על החרוזים שחרזתם וישדרג אותם במידת הצורך.  אם בחרתם לכוב בחרוזים, יש לחרוז בצורה שתיטיב עם הסיפור ולא תגרע ממנו.  עריכת סגנון עוסקת בסגנון הכתיבה.  עורך טוב ידע להתאים את סגנון הכתיבה לסיפור ולכותב.   ישנם מצבים רבים שלקטורים ועורכים "משתלטים על הטקסטים" או מכתיבים את סגנון הכתיבה שלהם לסופרים המתחילים, מה שגורם לסופר לא להזדהות עם כתב היד הערוך.   עורך טוב יודע להתאים את סגנון הכתיבה למספר ולסיפור כך שהכותב ישמח בתוצאה. 
 לקבלת הצעת מחיר לעריכת סגנון או לחריזת חרוזים לחצו כאן. 

 
 

עריכה לשונית 

כל ספר בישראל חייב לעבור עריכה לשונית על פי כללי האקדמיה ללשון העברית(1)  ש(נקראת גם בקיצור: "האקדמיה ללשון" ובהקשר המתאים - "האקדמיה") והיא "המוסד העליון למדע הלשון העברית" על פי חוק המוסד העליון ללשון העברית, תשי"ג-1953‏[היא פועלת לכוון את התפתחות השפה העברית.  לאחר שסיימתם לעבוד על הטקסטים עם עורך התוכן שלכם,  או לחילופין סיימתם את עבודת התוכן על הטקסט, יש להעביר אותו לעורך הלשוני. 
עורך לשוני מקצועי יעבוד בדרך כלל על פי כללי האקדמיה ללשון עברית ובעריכתו את הטקסט שלכם ידאג להאחדת הכתיב, יתקן את שגיאות הכתב, ינקד על פי צורך וכמובן ידאג לפיסוק מדוייק של הטקסט.  


ישנם  שלושה  סוגי עריכות עיקריים 
עריכה לשונית קלה  כוללת:
  האחדת כתיב, תיקון שגיאות כתיב, ניקוד על פי צורך   ופיסוק
עריכה לשונית כבדה: עריכה הכוללת שינוי תחביר, התערבות קלה בתכנים, ביאור רעיונות, הבהרת רעיונות ועוד. 
שכתוב:  כתב יד הזקוק לעריכה לשונית כבדה  בתוספת פיתוח רעיונות חדשים, שינויי כיוון  ועוד זקוק לשכתוב. 
לקבלת הצעת מחיר לעריכה לשונית או לשכתוב לחצו כאן   


 

כתיבה על פי תחקיר, למי שיש לו סיפור וזקוק לעזרה בכתיבה.

מהי כתיבה על פי  תחקיר?  נניח שיש לכם רעיון לסיפור מדהים, או שאתם רוצים לכתוב את סיפורכם האיש, או ספר זכרונות, או סיפור חיים, ספר בישול או ספר של סיפורים קצרים... ואולי אפילו רעיון לספר פרוזה (מתח, דרמה, רומן...) או מה שלא יהיה... ואתם תקועים... לא מסוגלים לכתוב... לא יודעים איך להתחיל.... זקוקים לעזרה. ... 
אז ככה:  אפשר ללכת לקורס או סדנת כתיבה, לקחת את האתגר וללמוד איך לכתוב. 
אפשר גם להתשמש בשירותים שלנו... 
אנו נעזור לכם לכתוב את הסיפור:
נקבע רצף של פגישות ,
נקבע לו"ז ונעלה את הסיפור על הכתב.
את מהלך הסיפור, יקבע המספר עצמו, בעזרת תחקירן  - שיציב לו שאלות מנחות.
לאחר הכתיבה הראשונית, נעביר את הסיפור לעריכת סגנון ועריכה לשונית
.
לקבלת הצעת מחיר לכתיבה על פי תחקיר לחצו כאן 

 
עכשיו, לאחר שהטקסטים עברו את כל סוגי העריכות המתבקשים, יש צורך לעמד אותם בצורה מקצועית כדי שיהיו נוחים ונעימים לקריאה.   ספרי ילדים למשל זקוקים לעימוד מעניין מצד אחד אך גם מתאים ונח לראשית קריאה.   עימוד  לא נעים לקריאה גורם לחווית קריאה שלילית... ויהיה הספר או הסיפור הכי נהדר בעולם אם הטקסטים לא מוגשים בצורה נעימה לעין, אנשים פשוט מתעייפים ומפסיקים לקרוא. לכן, עימוד מקצועי  הוא חשוב מאד להפקת הספר שלכם.   יתר על כן, ספרים שמשלבים בתוכם גם תמונות או אלמנטים גרפים אחרים צריכים  להקפיד הקפדה יתרה על העימוד ושוב כדי שהספר יזמין לקרוא ולא יעייף את הקורא ויכביד על העיניים... כך גם בספרים שלא מיועדים להדפסה, יש לתת את הדעת על עימוד טקסט שיהיה נח, נעים וקל לקריאה במסך המחשב, האייפון או האייפד.  לפני תחילת עבודת העימוד והעיצוב יש לקבוע את גודל הספר המבוקש, כמות העמודים וסוג הכריכה, ובהתאם לכך לקבוע את המידות לעיצובים, גודל העמוד, השוליים הבלידים וכל הוראות העיצוב המתבקשות.  
 

עיצוב פשוט:  

כשמו כן הוא.  עימוד טקסט פשוט, סטנדרטי, ניתן לשלב בו תמונות ברמה של:  טקסט ואחריו או לפניו תמונה. ניתן לסרוק את התמונות ולהשתמש בהן כפי שהן , ללא עיבודים, תיקונים או  עיצובים מיוחדים. לדוגמאות עיצוב פשוט והמשך  קריאה   
 

עיצוב אלבומי:

בעיצוב מסוג זה הן הטקסט /הטיפוגרפיה והן התמונות מקבלים עימוד ועיצוב מיוחדים ומושקעים. בתהליך יצירתי נקבעים  קונספט (תפיסה  עיצובית)  והובלת קו  עיצובי מיוחד לספר כולל: טיפול בתמונות בפוטושופ ובתוכנות עיבוד תמונות מתקדמות, שיפוץ ושדרוג  תמונות ישנות, עיצוב קולג'ים וכד'. לדוגמאות לעיצוב אלבומי ולהמשך קריאה 
  טוב.  זה אולי לא כל כך קשור לספרים.  ואולי כן.   אלבומי תמונות מבחינתנו הם ספרים לכל דבר ועניין.  לרבים מאתנו יש המון 
יש לכם המון תמונות .... אבל שום דבר לא מסודר באלבומים .  אז אם אתם רוצים, אתם יכולים להעביר אלינו את התמונות שלכם, (סרוקות בקובץ) או שאנחנו נסרוק אותן עבורכם וגם נסדר לכם את האלבום בצורה יפה ונדפיס אותו כספר , כך שתוכלו להנות מהתמונות ואם תרצו גם להוסיף כיתובים ליד כל תמונה, או טקסטים וסיפורים מלווים לתמונות. לדוגמאות לעיצוב אלבומי תמונות ולהמשך קריאה 

 


 
עיצוב כריכת הספר: 
לכריכת הספר נועד תפקיד חשוב ביותר והוא למשוך ולעורר סקרנות אצל הקוראים, כב מרגע המפגש הראשון עם הספר.  קוראים רבים יבחרו לרכוש את הספר לאחר "ששוכנעו" לעשות כך על ידי הכריכה.  
ישנם סוגים שונים של כריכות:  כריכה קשה, כריכה רכה, כריכת ספירלה ועוד. 
בהוצאה לאור ליתם, אנו מעניקים תשומת לב מיוחדת לעיצוב כריכת הספר.  לדוגמאות לעיצוב כריכה ולהמשך קריאה


 
 בסיום העבודה על הטקסטים, העימוד ועיצוב הכריכה, יופק   קובץ PDF מוכן להדפסה.  את הקובץ יש להתאים להוראות הדפוס שידפיס את הספר והכריכיה שתכרוך אותו.   עם הקובץ הזה תוכלו ללכת לבית דפוס דגיטלי להדפסה של עותק אחד או לדפוס אופסט להדפסה בכמויות מסחריות.   אפשר להכין קובץ PDF לקריאה נוחה במחשב  (תוך כדי שינוי הפרמטרים)  חשוב מאד להחליט את ההחלטה הזו לפני שמתחילים לעצב כדי שהגרפיקאי יכין את הקובץ בהתאמה לדרישת הדפוס או  לנוחות הקוראים במחשב. 
 

מסת"ב (ראשי תיבות של מספר ספר תקני בינלאומי) הצורה  העברית  של ISBN (ראשי תיבות של  International Standard Book Number), הוא קוד מזהה בינלאומי, ייחודי למהדורה של ספר . בדרך כלל הוא מודפס על כריכתו האחורית של הספר, בספרות ובברקוד, כך שניתן לקרוא אותה בקופה רושמת  באמצעות קורא ברקוד. כאשר ספר יוצא בשני סוגי כריכות, כריכה קשה וכריכה רכה, מקבל כל סוג מסת"ב משלו. הקוד משמש בעיקר בקטלוגים מסחריים  ובקטלוגים של ספריות. 

בכל מדינה יש נציג האחראי על הקצאת המסת"ב. בישראל נעשה הדבר על ידי מרכז הספר והספריות בישראל. הנציג מקצה לכל מו"ל מספר מזהה, ואת המספר הסידורי של הכותר נותן המו"ל בעצמו. השימוש במסת"ב אינו מחייב והמספרים ניתנים תמורת תשלום, יש מו"לים שמעדיפים לא לרכוש מספרים אלו.
למידע נוסף לחצו כאן:   http://www.hasifria.org.il/icl/heb/libabout/libbranches/?Id=21230

 
לאחר קום המדינה נחקק חוק המחייב כל מי שהוציא לאור פרסום בישראל למסור חינם לספרייה הלאומית שני עותקים של הפרסום בתוך חודש מיום הופעתו: "חוק הספרים – חובת מסירה וציון הפרטים" (התשס"א-2000). בכך הפך בית הספרים לספרייה לאומית האוספת פרסומים מכל מגזרי החברה הישראלית.   לכן, אם אתם רוצים שספרכם ישמר בספריה הלאומית ויהיה זמין לקריאה גם לאחר שאזל... עליכם לשלוח 2 עותקים מהספר שהדפסתם לספריה הלאומית. 


8. הפקה אלקטרונית, או  הדפסה  דגיטלית (דפוס דגיטלי) או הדפסה מסחרית (דפוס אופסט)

 
עכשיו שהספר מוכן צריך להחליט כיצד אתם רוצים להפיק אותו.  האם אתם מסתפקים בקובץ לקריאה במחשב?   האם אתם רוצים להדפיס מספר עותקים מצומצם?  ולא להתחייב לכמות גדולה של ספרים אותה יש להפיץ (ותמיד לקחת בחשבון גם מקום אחסון).
או שאתם רוצים להדפיס את הספר במהדורה מסחרית?  זוהי החלטה מאד חשובה כיון שעלויות ההפקה הן יקרות  ועליכם לדעת מראש מחיר העלות של הפרוייקט,   כיצד אתם מתכוונים לשווק ולהרויח מהספר וזה מה שיקבע  באיזה אופן תדפיסו את הספר שלכם כך שיענה למטרה שהצבתם לעצמכם. 

ספר אלק​טרוני:  הוא ספר המיועד לקריאה במחשב, באייפד, בטלפון הסלולרי.  זהו שוק גדל והולך בארץ ובעולם.  היתרון הגדול - לא צריך להדפיס (חסכון גדול בכסף) החסרונות .... לדעתנו - אין - אבל רבים  עוד בארץ צריכים להתרגל לרעיון.... הוצאה לאור ליתם מייצרת ומוכרת ספרים אלקטרונים באמזון  באנגלית בהיקף קטן ונסיוני .  גם בארץ ישנם אתרים שונים למכירת ספרים אלקטרונים וישנם ז'אנרים שהולכים יותר וז'אנרים שהולכים פחות. לדוגמאות לספרים של ענת אומנסקי באמזון לחצו כאן: 

"בתחילת 2011 דיווחה   אמזון האמריקאית כי מכירות ספרים אלקטרוניים עברו גם את מכירות הספרים בכריכה רכה. לפי נתוני התאחדות המו"לים בארצות הברית, מכירות ספרים אלקטרוניים הגיעו במחצית 2010 ל- 8.5% מסך מכירות הספרים במדינה" (ויקיפדיה) לקריאה נוספת לחצו כאן: 


להדפיס בדפוס דגיטלי או בדפוס אופסט? 

עלות הדפסה ליחידה 
אם אתם מייעדים את הספר שלכם להדפסה בכמות של עד 100 עותקים - אנו ממליצים להדפיס את הספרים  בהדפסה  דגיטלית (בבית דפוס שמדפיס בכמויות קטנות - בית דפוס דגיטלי) מחיר העותק המודפס יהיה יקר יותר מזה שתוכלו לקבל אם תדפיסו 1000 עותקים  (בבית דפוס עם מכונות אופסט להדפסה בכמויות גדולות)  לדוגמה:  עלות 100 עותקים מספר אחד תעלה 30 ש"ח ליחידה בדפוס דגיטלי, כאשר עלות 1000 עותקים  בדפוס אופסט תעלה 18 ש"ח ליחידה.  מצד שני  סה"כ ההוצאה בדפוס אופסט  ובהדפסה של כמות מסחרית תהיה גבוהה יותר.
אם תחליטו להדפיס בכמות קטנה לא תצטרכו להתחייב להדפסת כמות גדולה של עותקים, במיוחד אם אתם לא בטוחים שתוכלו לשווק ולמכור כמות גדולה שכזו. 

איכות ההדפסה ​
איכות ההדפסה בדפוס הדיגטלי הולכת ומשתפרת עם השנים  והיא כבר טובה כמעט כמו בדפוס האופסט ובתי הדפוס שרכשו מכונות דפוס איכותיות מגיעים לאיכויות הדפסה מצויינות. 

כריכות
אין הבדלים גדולים בכריכות רכות ובכריכות ספרילה בין ההדפסה בדפוס דיגטלי להדפסה בדפוס אופסט.  יחד עם זאת 
בטיב הכריכה הקשה הנושא קצת בעייתי כיון שהכריכות הקשות (בכמויות הקטנות) יוצאות קצת פחות טוב מבחינת פתיחת הספר - מאשר הכריכות בכמויות מסחריות.  פחות טוב, אבל בהחלט סביר והולך ומשתפר כל הזמן... 

אם אתם מתכוונים להדפיס מהדורה מסחרית - של 1000 ספרים אנו ממליצים לכם להדפיס בדפוס  אופסט - ולכרוך בכרכיה אוטומטית מה שיוזיל מאד את המחיר לעותק.   אם אתם מתכוונים להדפיס עד 100 עותקים אנו ממליצים לכם להדפיס בדפוס דגיטלי. 


יתרונות וחסרונות  - הוצאה עצמית לעומת הוצאה  בהוצאה לאור גדולה 
 
כמה מילים על שוק הספרים בישראל 
בשנת 2013 יצאו בישראל כ-8411 פרסומים חדשים.  82% מהספרים שיצאו לאור הם ספרים  של יוצרים ישראלים ורק 18% הם ספרים מתורגמים משפות אחרות.   הנושאים הפופלאריים ביותר בספרות הפרוזה בישראל הם:  חיי הנישואין והיחסים בתוך המשפחה והכי פחות פופלאריים ספרי מתח וריגול.  כ-10% מספרי הילדים שיצאו לאור בשנת 2013 עסקו בחיות והשכיחה שבהן הוא החתול. 
20% מהספרים שיצאו לאור בשנת 2013 היו בהוצאה עצמית. (המידע נלקח  מנתוני הספרייה הלאומית לקראת שבוע הספר 2014)
(נתח שוק הוצאת הספרים העצמאית  הולך וגדל כתוצאה משינויים מרחיקי לכת בענף המול"ות בארץ  ובעולם   וכתוצאה מנתח שוק מכירת ספרים אלקטרונים וספרי מודפסים באמצעות האינטרנט שוק ספרים שמשנה את פניו והולך וגדל). 

 215 ספרים אלקטרונים יצאו בישראל בשנת 2013 (גידול של למעלה מ -100% משנה שעברה).
ב-2013  נרשמה עליה של 5%  בלבד בפרסומים המודפסים לעומת 2012  
(המידע נלקח  מנתוני הספרייה הלאומית לקראת שבוע הספר 2014)
להוציא את הספר לאור עם הוצאה לאור גדולה:
אם שלחתם את כתב היד שלכם להוצאה גדולה וחזרו אליכם בהצעה להוציא את ספרכם לאור - זו כנראה האופציה הטובה ביותר עבורכם - לכו על זה.  אם קבלתם תשובות שליליות  ואתם מחפשים אפשרויות נוספות הוצאה עצמית בהחלט באה בחשבון.  ערכנו לכם השוואה על היתרונות והחסרונות בהוצאת ספר בהוצאה גדולה והוצאה עצמית של ספר. 

תשלום עבור הפקת הספר: 
הוצאה לאור גדולה מוציאה את הספר על חשבונה, ומשלמת לסופר תמלוגים.   
הוצאות לאור בינוניות וקטנות מבקשות  מהסופר השתתפות בהוצאה הכספית החל מהשתתפות חלקית ועד מימון מלא של הוצאת הספר. 
( יש לקחת בחשבון  שהיום הכללים משתנים וישנן הוצאות רבות שדורשות השתתפות  כספית מהמחבר בעלות הפקת  הספר.  ההוצאות הבינוניות והקטנות דורשות תשלום מלא)    שימו לב, אם בחרתם להוציא את הספר לאור עם הוצאה לאור - ונדרשתם לשלם עבור ההוצאה - הקפידו להשאיר את זכויות היוצרים אצלכם. בהוצאה לאור ליתם הוצאת הספרים היא במימון המחבר וכל הזכויות  בכל השפות שמורות למחבר.

עריכה ולקטורה
העורכים והלקטורים בהוצאות גדולות הם מקצוענים וקרוב לודאי שתקבלו שירותי עריכה טובים. יחד עם זאת, בהוצאה לאור גדולה 
תאלצו לקבל תכתיבים  בכתיבה שינויים שיאלצו אותכם להכניס  ולא תמיד תהיה לכם זכות הערעור .  סופרים רבים שהוציאו ספרים בהוצאות גדולות התלוננו,  שבסוף העריכה הרגישו שהספר הוא לא "שלהם" ושהם נכנעו ליותר מדי תכתיבים. 
בהוצאה לאור ליתם - תקבלו עריכה מצויינת  ומקצועית. תקבלו את כל המידע  הדרוש עם מקסימום התחשבות בכתב היד שלכם, בסגנון ובאישיות שלכם.  וכיון שאתם הכותבים אתם בעלי הזכויות, והמילה האחרונה היא שלכם. 
בהוצאה לאור  ליתם, היחס הוא אישי, ישנו תהליך של למידה והפריה  ולא   תהליך של תכתיב או  כפיה.  כל ספר שנערך אצלנו תוכלו לשלוח לכל הוצאה לאור גדולה (כדי לנסות להוציא את הספר דרכה)  ובכך אולי להגדיל  את הסיכויים להתקבל. 

זכויות יוצרים
בהוצאה לאור גדולה - תצטרכו להפרד מזכויות היוצרים שלכם בתמורה לכך שההוצאה תממן את הוצאת הספר לאור . 
בהוצאה לאור ליתם כל זכויות היוצרים תשארנה בידכם. 

הפצה 
בהוצאה לאור גדולה תקבלו שירותי הפצה, (אם כי אף אחד לא יתחייב לכם לשום דבר) וכבוד רב שהוצאה לאור גדולה בחרה דוקא בספר שלכם ובחרה להשקיע בכם.   יחד עם זאת צריך להיות לכם מזל גדול מאד כדי להרויח מהספר והתמלוגים, במיוחד  כיון שהתמלוגים בספרים של סופרים מתחילים יחסית נמוכים.  יחד עם זאת, במידה והוצאה לאור גדולה ממנה לכם את הוצאת הספר, קרוב לודאי שיהיה 
לה אינטרס לשווק אותו ולהרויח ממנו ולכן סביר להניח שתקבלו שירותי הפצה הכי טובים שאפשר. 

אם תחליטו להוציא את הספר באופן עצמאי  הוצאה לאור ליתם תפנה אתכם למפיצים.  לכל מפיץ יש את תנאי ההפצה שלו.   המפיץ למעשה משמש כמי שמשנע את הספרים לרשתות השיווק ולחנויות הספרים.  המפיץ אינו מקדם את מכירות הספר.    על כל הספרים שתצליחו למכור בכוחות עצמכם (במידה ותחליטו למכור את הספרים של עצמכם בהרצאות, בסדנה תרויחו 100% רווח ללא הצורך להפריש אחוזים למפיצים או להסתפק בתמלוגים נמוכים.  הוצאה לאור ליתם אינה גובה דמי הפצה או אחוזים כלשהם על הפצת הספר  וההתקשרות היא ישירות מול המפיץ. 
כל הרווחים מהמכירות הישירות שתבצעו בעצמכם הם שלכם כמובן ולא תצטרכו לחלוק אותם עם אף אחד. 
לקבלת הצעת מחיר להפקת ספר לחצו כאן 


פרסום ויחסי ציבור 
הוצאה לאור גדולה אמור ליחצן את הספר והסופר על חשבונה.  מעת לעת אנו רואים שיקולים שונים של ההוצאות הגדולות ביחצנות ספרים. ישנם סופרים שמקבלים יותר  יח"צנות מסופרים אחרים ולכל הוצאה שיקולים לפרסום ויח"צנות משלה.  אם תחליטו להוציא  לאור את הספר במימונכם בהוצאה לאור ליתם אנו נפנה אותכם ישירות למשרד יחסי הציבור איתו אנו עובדים שנים רבות מולו תעבדו ישירות ושם תוכלו לבחור בין  שתי אפשרויות:  הראשונה שמשרד יחסי הציבור יעשה עבורכם את עבודת יחסי הציבור והשניה  שתעשו קורס ביחסי ציבור ותוכלו לעשות את הפעילות הזו - בעצמכם גם בספרים הבאים שלכם. 

ולסיכום:   אין דרך קלה.  בהוצאה לאור ליתם נמליץ  לכם לבחור את מה שהכי מתאים לכם, לאישיות לכם וליכולות שלכם.  אנו ניתן לכם את כל הפרטים והעלויות כך שתוכלו לחשב בדיוק כמה יעלה הספר, על אילו אחוזים תצטרכו לוותר כשתתנו את הספר למפיץ, מהם הסיכונים הכספיים, כמה ומה אתם יכולים להפסיד בהנחה שהספר לא יהפוך לרב מכר. וכמובן מהצד השני כמה ומה אתם יכולים להרויח מהמהדורה הראשונה. 


הכנת כתב היד שלכם לחוות דעת ולייעוץ

אם ברצונכם לקבל חוות דעת מנומקת על כתב היד שלכם וייעוץ לגבי  השירותים שלהם כתב היד שלכם זקוק ועוד המלצות חשובות אחרות,   תוכלו לשלוח את כתב היד  ולקבל חוות דעת,  להוצאה לאור ליתם 
לפרטים נוספים והמשך קריאה לחצו כאןלהצעת מחיר להפקת ספר לחצו כאן

 

Go Back  Print  Send Page