ספרי ילדים על בעלי חיים | ספרות ילדים משולבת עם בע"ח - ליתם
עברית-Hebrew English 

ספרי ילדים על בעלי חיים

דף הבית >> ספרי ילדים לגני ילדים, ראשית קריאה וכתות א-ד >> ספרי ילדים לפי נושאים >> ספרי ילדים על בעלי חיים

אפשר בהחלט לקבוע כי בעלי חיים הם חלק בלתי נפרד ממגוון סיפורים לילדים.

בין אם מדובר בקלאסיקות שניצחו את מבחן הזמן ובין אם מדובר בסיפורי ילדים חדשים שזה עתה הגיעו אל המדפים; בעלי חיים הלובשים על עצמם תפקידים ומאפיינים אנושיים, הופכים את הסיפור לקליל, מבדר ומלמד.

בשונה מאתנו בני האדם, כל בעל חיים מתאפיין בצורה שונה והבדלים ניכרים. הם הופכים את העלילה להרבה יותר ברורה, והדבר מתבטא גם באיורים המלווים את הסיפור.

ניתן להשתמש גם במוטיבים קלאסיים המבהירים את הניגודיות שבין הדמויות; דוגמת השועל שנחשב לערמומי, אל מול הסנאי שחומק מפניו. ספרי ילדים יכולים להיעזר בבעלי החיים כדי ללמד מגוון של נושאים החל ממספרים, דרך צבעים ועד להיכרות אמתית וכנה עם המינים השונים שגרים וחיים לצדנו דוגמת הציפורים שעל העצים, חיות המחמד שבבית או חיות המשק.

ברוכים הבאים


כיף שבאתם לבקר, שמי ענת אומנסקי, אני סופרת ילדים והבעלים של ליתם הוצאה לאור.

כאן באתר ליתם הוצאה לאור, ריכזתי עבורכם מגוון ספרי ילדים על בעלי חיים אותם כתבתי לאורך השנים.

מאחוריי ישנם כבר למעלה מ-50 ספרי ילדים שהוצאתי לאור, ובחיפושכם אחר ספר ילדים לפי נושא מסוים, או קבלת הכוונה נוספת, אני מזמינה אתכם להשאיר לי פניה באתר ואשוב אליכם בהקדם.

קטלוג ספרים


 

איפה גר הלוויתן

מחיר ספר בכריכה קשה:  
55.00 ש"ח

תקצירסיפור אודות ילד השואל היכן גרים בעלי החיים. בספר קטנטן זה תגלו אפילו היכן גר הלוויתן. מתאים לגיל הרך ולראשית קריאה. 

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 


 

למה לחתולה אין חברים?

מחיר ספר להורדה והדפסה ביתית:  
24.00 ש"ח

תקצירלמה אין לחתולה חברים? גאוותנית לא קטנה שגם מוצאת פגם בכל אחד ומעליבה את הצב, התרנגול, הכלבלב והקרפדה. לא נותר אף חבר שרוצה לשחק אתה. כיצד נוכל לעזור לה? 

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

 

גשם של מרשמלו

מחיר ספר להורדה והדפסה ביתית:  
24.00 ש"ח

תקצירעד שציפצף הגיעה, פילפיליקו היה בטוח וגמור שהעננים מעליו עשויים בכלל מצמר גפן רך ומתוק או ממרשמלו. איך נוצרים אדים? ממה עשויים העננים? סיפור ילדים שכולל גם הצעות לפעילות עם ילדים. 

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

 

מעשה בג'ירפה, קרפדה ושלולית של דמעות

מחיר ספר להורדה והדפסה ביתית:  
24.00 ש"ח

תקצירמי מכיר את ג'ירפה? בוכה כמעט מכל שטות. אם כך, כיצד היא נרגעת? ומה היא לומדת? את הסיפור הזה אתם חייבים לשמוע. ובנוסף, מחכה לכם ערכה של דפי צביעה!

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

 

הקוסם ביל בספארי

מחיר ספר להורדה והדפסה ביתית:  
24.00 ש"ח

תקצירמדי ערב וערב, כאשר החשכה יורדת, הקוסם ביל מגיע לספארי ומתרחשים בו מגוון של אאירועים מוזרים ומשונים. ספר מקסים וקסום, המתאים לילדי הגן, לראשית קריאה וכיתות א' ו-ב'.

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

 

משלי ז'ן דה לה פונטן

מחיר ספר להורדה והדפסה ביתית:  
24.00 ש"ח

תקצירמבחר מתוך ממשליו של ז'אן דה לה פונטן הצרפתי, מעובדים בשלל חרוזים לילדים. ספרי ילדים מעולים המתאימים לילדי הגן ולראשית קריאה.

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

 

לשקר אין רגליים

מחיר ספר בכריכה קשה:  
55.00 ש"ח

תקצירשני חברים, חתול ועכבר, החליטו לגור יחדיו, אגרו מזון והחביאו לימים הקרים. אלא שהחתול לא התאפק, התגנב למרתף וזלל. מה קרה כשהדבר התגלה? על כך בסיפור הבא.

למידע נוסף ולרכישת הספר
לחצו כאן 

סגנונות ספרי ילדים בנושא בעלי חיים


אם אנסה לחלק את עולמותיהם של ספרי ילדים אלו לשני סגנונות מובהקים וברורים, הרי שהסגנון הראשון יהיה האנשה.

בספרים מסוג זה, נבקש לשייך לדמויות בעלי החיים מאפיינים פיזיים, רגשיים ומחשבתיים של בן אנוש, וכל שכן למחשבותיהם ועולמותיהם של ילדים.

זוהי דרך נפלאה ללמד על קונפליקטים בהם ילדינו פוגשים, ללמד על רגשות שהם עודם חוקרים ופועלים כדי להבין, ולהסביר על מנהגים והיבטים חינוכיים שנרצה להקנות.

תת סגנון של ההאנשה, איננו מקנה לבעל החיים את יכולותינו כבני אדם, אולם מציג את האופן שבו הם מגיבים או מדובב את מחשבותיהם.

הסגנון השני, נעזר בבעלי החיים כאמצעי ללימוד של נושאים בהם נדרש הבדל גרפי. למשל חתול המייצג את הספרה אחת, ואילו כלב שמייצג את הספרה שתיים, ופיל שמייצג את הספרה שלוש.

התייעצו איתי


ספרי ילדים בנושא בעלי חיים יכולים להתאים להורים המעוניינים לחדש את מצבור הסיפורים אותם הם מקריאים לפני השינה או לגננות המעוניינות לחפש אחר ספרים בעלי אופי לימודי וחינוכי.

בכל שאלה והתייעצות, אני מזמינה אתכם להשאיר לי פניה באתר, או ליצור עמי קשר טלפוני, ואשוב אליכם בהקדם.

 

ענת אומנסקי
 
ליצירת קשר השאירו לי פנייה: