הוצאה לאור ליתם - ספרי ילדים לחגים
עברית-Hebrew English 

ספרי ילדים לחגים


חגי ישראל מלאים במסורות שונות. החל מעונות השנה ועד לסיפורי גבורה מההיסטוריה המשותפת שלנו כעם ומסיפורי התנ"ך.

הילדים שלנו לומדים על חגי ישראל מגיל מוקדם אם בארוחות ליל הסדר, הדלקת נרות החנוכה בבית ואם בפעילויות שונות בבתי הספר והגנים. כמשפחה אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו תחושה של שייכות. לשתף אותם במסורות שלנו ובמנהגים. אנחנו יכולים לעשות זאת על ידי פעילויות שונות בבית כמו קישוטים, ארוחות חג ושירים שונים. 

אם ברצונונו להפעיל את הדמיון של ילדינו, אחת הדרכים הטובות ביותר היא דרך ספרות ילדים. מיטב הסופרים בעבר ובהווה העלו על הכתב סיפורים יפהפיים בנוגע לחגים שלנו. מסיפורים בקשורים באור וחושך לחג החנוכה ועד לפריחה וצמיחה לחג האביב (פסח) או חג השבועות. על ידי הקריאה ילדינו ילמדו יותר, יחוו את החג באופן משותף, מחבק ואוהב.

שלום לכולם

נעים להכיר אתכם. קוראים לי ענת אומנסקי, ואני עוסק בכתיבת ספרי ילדים וכן מנחה סדנאות כתיבה והבעלים של ליתם הוצאה לאור.

כתיבת ספרי ילדים הנה הנאה צרופה בשבילי ואני עושה זאת עם כל הלב ובאושר גדול, כתבתי כבר למעלה מ-50 ספרי ילדים. בלינק הבא נמצא קטלוג בו תמצאו רשימת ספרי ילדים בנושא חגים. את כל הספרים ניתן לרכוש באופן מקוון ובטיחותי.

את הספרים ניתן לרכוש כגרסה מודפסת עם כריכה או כקובץ להדפסה או לקריאה בניידים.

בכל שאלה והתייעצות אשמח לסייע, וכן ניתן להשאיר לי פניה באתר ואשוב אליכם בהקדם.
 

קטלוג נושאים

כיצד ספרות יכולה לעזור לנו ללמד את ילדינו על חגים?

המסורת שלנו מלאה בסיפורים ומשלים לחגים ולימי חול. יש במילה הכתובה יכולת להצית את הדמיון ולהעשיר את עולמו של הילד. על אחת כמה וכמה כאשר הספר עוסק בחג זה או אחר. הרי שהילד קורא על השורשים של החג. סיפור מעורר השראה ומרתק ולאחר שהוא מניח את הספר מידיו, הוא חווה את החג יחד עם משפחתו מול ארוחת החג, או פעילויות כאלה ואחרות. הסקרנות של ילדינו היא בדיוק הסיבה שספרות יכול לעורר אותם ולתת להם את מה שבסופו של דבר יאומץ גם בשבילם כמסורת מחבקת

יצירה חדשה שהיא כולה שלכם?

ספרי ילדים בנושא חגים בכלל יכולים להוות מקור הנאה רצופה בכל ימות השנה. אנחנו מוצאים ספרות ילדים ככלי לחינוך ולהעשרה הן בבית והן בבתי הספר. 

ומה אתכם? האם ישנו סיפור בדימיונכם ששיתפתם רק עם ילדיכם והייתם רוצים להפוך לספר? בסדנאות כתיבת ספרי ילדים. אנחנו נוכל לפתוח את הדמיון ולחשו ביחד כיצד להגשים את החלום ולהביא סיפור לכדי ספר.

אשמח לענות על כל שאלה. ניתן לפנות אלי טלפונית או על ידי השארת פניה באתר.

שנה טובה וחג שמח,
ענת אומנסקי

 

ליצירת קשר השאירו לי פנייה: